Close nav
close
Örgü Modelleri 2019

Örgü Modelleri 2019

Örgü modelleri:

Örgü denince akla gelen ilk şey iplik ve ipliğin iyi bir dizayn ile bütünleştirilmesidir. Örgünün tarihine girmeden kısaca bahsedecek olursak milattan öncelerine dayanan buluntuları olmakta, bu da insanoğlunun varoluşundan beri gerek ısınmak, gerek örtünmek amaçlı örgüyü desteklediğini göstermektedir. Örgü modelleri kişiden kişiye değişen dizaynlardır. En güzel örgü modeli yine kişiye en güzel gelen örgü modelidir ancak günümüzde modernliğin ve ulaşılabilirliğin artması sebebi ile modeller çoğalmış, günden güne çeşitlilik kazanmıştır. Bu modellerin içerisinde:

·        İç Giyim

·        Dış giyim

·        Aksesuar

·        Hobi

·        Oyuncak

Amaçlı bir çok çeşit mevcuttur. En güzel örgü modelleri için renkli yazılarımızın üzerine tıklayarak ilgili kategorilerimizi ziyaret edebilir, ürün çeşitliliği, örgü modelleri ve örgü fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Amigurumi Bebek:

Amigurumi ; aslında bir organik modadır. Biliyoruz organik modayı ilk defa duyuyorsunuz ancak insanoğlu hızlı gelişime ayak uydururken biraz da sağlıksız şeylere yöneldi. Sağlıksız plastikler, içeriği bilinmeyen oyuncaklar ülkelere sokuldu, yalnızca para kazanma amaçlı bilinmeyen boyalarla boyanmış dışı güzel, içi kötü oyuncaklar çocukların önlerine koyuldu. Sağlıklı oyuncak arayışında bulunan bireyler ise örgüyü kullanarak organik oyuncak üretimine başladı ve aslında hepimiz için mükemmel adımlar atmış oldular. Sizde de öyle değil mi? Amigurumi bebek modelleri ve fiyatlarını içeren ilgili kategoriler için;

·        Amigurumi bebek modelleri

·        Amigurumi kız bebek fiyatları

·        Amigurumi erkek bebek fiyatları

·        Amigurumi zürafa fiyatları

·        Amigurumi kuzu fiyatları

·        Amigurumi tavşan fiyatları

·        Amiguumi çıngırak fiyatları

·        Amigurumi anahtarlık fiyatları

·        Amigurumi kurbağa fiyatları

·        Amigurumi ayıcık fiyatları

·        Amigurumi maymun fiyatları

·        Amigurumi Fil fiyatları

·        Amigurumi Eğitici Oyuncak fiyatları

·        Amigurumi Kalem Süsü Fiyatları

·        Elsa Amigurumi Oyuncak fiyatları

Örgü bebek fiyatları ve modelleri İçin yukarıdaki ilgili kelimelerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Bebek Emzik Askısı Modelleri ve Fiyatları:

Üretici annelerin tek amacı ‘sağlıklı büyüsün’ dedikleri bebekler için yapılmış sağlıklı el emeği ürünlerdir. İsim ve model farklılıkları bulunan bu bebek emzik askıları hem uzun yıllar saklanabilir hem yıkanabilir hem de sağlığa olumsuz etkisi olmayan malzemelerden bir araya gelir. Yapılan emzik askıları ile bebeklerimiz emziği eğlenceye dönüştürebilmekte ve O’nun ismine ait özel nitelikte bir askıya sahip olmaktadırlar.

Bebek emzik askıları modelleri ve fiyatları için ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bebek Yelekleri Örnekleri ve Fiyatları:

Kış aylarında soğuktan korunmanın en tatlı yolu aslında el örgüsü ile örülmüş kıyafetlerdir. Bu kıyafetleri kendimiz için istiyorsak tabii ki çocuklarımız için de isteriz. Bebekler için örülmüş o kadar güzel yelekler varken neden sağlıksız kıyafetler giydirelim? Dünyanın bir çok ülkesinde PES(Polyester) içerikli ipliklerin kullanımı yalnızca dış giyim için serbesttir yani tene değmesi zararlıdır. Peki neden? Çünkü polyester iplik petrol türevidir. Yani petrolden elde edilmiş  bir t-shirt düşünün bunu bebeğinize giydiriyorsunuz ancak bilmiyorsunuz. Peki nedir Pes’in zararı ? İlk zararı aslında organik olmamasıdır, asıl zararı ise vücuda dış etken olarak temas etmesi, agresifliğe sebebiyet vermesidir. Evet;  gerçekten polyester ürünlerin agresiflik ve sinir hali oluşturduğu kanıtlanmıştır ancak bizler bunu bilmeden giymekteyiz. Çoğu firma doğrudan polyester kumaş kullanmasa da seri üretimde pamuk/polyester karışım kumaşlar kullanmaktadır. Tam da tahmin ettiğiniz gibi biz bunları tenimize değdirmekteyiz. Peki çocuklarımızın tenine değmesi? Sizce de çocuklar son 10 yılda çok agresif değiller mi?

‘En çok sen kazan anne’ vizyonumuzun asıl sebebi budur, anneler çocuklarına kıyamaz isterler ki çocukları en iyisini giysin, en güzelini alsın, en temizi ve en sağlıklısı olsun. O halde çocuklarımıza sağlıklı giyim ürünleri giydirelim. Sitemizde bulacağınız ürünler ipliğinden boyalı pamuk içerikli son model bebek yelekleri ve kıyafetleridir.

·        Bebek yelekleri örnekleri

·        Bebek yelekleri fiyatları

·        Erkek bebek yelekleri

·        Kız bebek yelekleri

İlgili maddeleri görsel olarak incelemek ve bilgi edinmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Bebek örgü modelleri ve bebek hırka modelleri içeren ilgili kategorimize gitmek için tıklayabilirsiniz.

Çocuk Yelekleri Modelleri ve Fiyatları:

Birçoğumuz için bebek de çocuk da aynıdır ancak giyim prosedürleri incelendiğinde bebek ya da yenidoğan kıyafetlerinin çok fazla en boy oranında ölçüme ihtiyacı olmadığını, standartlar dahilinde kullanımın uygun olduğu görülür, çocuk kıyafetlerinde ise durum farklılaşır çünkü omuz, bel, boyun gibi belirgin bölgeler olgunlaşmaya başlar. Bu başlangıç bebek ve çocuk kıyafetleri arasındaki farklılığı ortaya çıkarır. Çocuk yelek modelleri için Çocuk ürünleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Örgü Şal Modelleri:

Daha çok bahar aylarında kullanılan şallar aslında esintiye karşı kendimizi battaniye altında hissetmek gibi bir görev üstlenir. Tek başına bile bizi soğuktan korumaya yetebilir bir örgü ürünüdür. Eminiz ki bir çok bayan şalsız yapamamakta, yaz aylarından bahara geçişte üşütmemek, hemen hasta olmamak için serin akşamları kendini şalın korumasına bırakmaktadır. Biz hak veriyoruz çünkü şalın asıl görevi budur. Şal örmesi aslında bırakılan aralık açısından dikkat edilmesi gereken bir örgü çeşididir. Çok fazla zahmetli olmasa da beceri ve nizam gerektirmektedir.

·        Örgü şal modelleri

İlgili kelimeye tıklayarak modellerimizi ve fiyatlarımızı görebilirsiniz.

Örgü Çanta Modelleri:

Geldik aslında bayanların en büyük ihtiyacına. Bir akşam düşünün dışarı çıkıyorsunuz, mükemmel bir kıyafetiniz var, bakarken içiniz giden ayakkabılarınız ama tüm bunlar güzel bir çanta olmadan tamamlanabilir mi? Tabii ki de hayır. Çünkü çanta kadının en güzel simgesidir. Çoğumuz bir yere gittiğimizde çantamızı masaya en yakın yerde tutarız bunun en güzel sebebi de bizim simgemiz olmasıdır. Çanta modelleri arasında yüzyıllardır örgü çantalar bulunsa da deri modelleri son 20 yılda önemli bir fark oluşturmuş ve neredeyse örgü çantayı bitirmiş olacaktı. Son 3 yıldır örgü çantalar tekrardan modaya girmiş ve deri çantaları biraz olsun rafa kaldırabilmiştir. Tabii ki tamamını kaldıramaz çünkü asıl olan beğenmektir, herkes örgü ya da herkes deri takmak zorunda değildir. En güzel çanta sahip olduğunuz ya da en güzel emek verilmiş çantadır.

·        Örgü çanta modelleri

·        Örgü çanta fiyatları

İçin tıklayınız.

Makrome Çanta ve Makrome Bileklik:

Makrome örgünün asıl amacı ana örülen kumaşı iki farklı kumaş gibi göstermektir. Yani; 3d kabartma çanta gibi düşünebilirsiniz. Ana zemin tek kat kumaş gibi örülürken, desen olacak kısımlar çift kat örülerek çıkıntıdan desen çıkması sağlanır. Sağlanan bu desen makrome adını alır. Makrome çanta ve makrome bileklik modelleri için ilgili kategori ve ilanlarımızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Derya Baykal Örgü Modelleri:

Tartışmasız bu hobi ile ilgilenen herkesin bildiği, son zamanların en popüler bayanıdır Derya Baykal. Derya hanım ve ekibinin asıl amacı medya ya da Show olmamakla birlikte, her eve giren televizyon ve internet ile o evlerdeki bayanlara meslek öğretmektir. Evet bu hobi de olsa bir meslektir ve derya hanım bu mesleği en güzel şekilde yayan nadir insanlardandır. Kendilerine dikkat ederseniz her yaştan ve her kesimde insanları programında ağırlamakta, sosyal medyadan takipçileri ile irtibata geçmekte, sorunlarına ve başarılarına ortak olmaktadır. Derya Baykal Örgü Modelleri olarak en çok aranan konu ise yeni modellerin ilk Derya hanımın programında yayınlanması, denemelerin ve denemeyi yapan hocaların ağızlarından ve ellerinden en güzel şekilde öğretimin sağlanmasıdır. Zaten Türkiye’de bu işi yapan sayılı kişiler var iken bu denli yapıcı yaklaşım her zaman tebrik edilmesi gereken bir yaklaşımdır. Bizler de Derya Baykal’ın programını sürekli takip etmekte, sektörümüze açılan bu ışığı daima kazananne.com’a da tutmaktayız.

El Örgüsü ve El Örme Ürünlerin Toplumdaki Yeri:

Biliyoruz teknoloji ve yapay zeka günden güne hiç durmadan gelişiyor, takip edilmesi zor bir duruma geliyor. Yinelenen ve yenilenenler arasında gidip geliyoruz. Aslında örgü ürünleri bu teknolojik gelişmeden kötü etkilenmesi beklenen ilk sektörlerden idi, çünkü makine gücü insan üretimini durdurmakta ve kontrolü kendi eline geçirmektedir. Ancak; el örgüsü bunu ters köşe yapmış nadir iş/hobilerdendir. Sebebine gelecek olursak:

·        Teknolojik gelişmelerin toplumun araştırma yeteneğini arttırması

·         * Farklılık arayışları

·         * Markalardan ve tekelleşmiş üreticilerden kaçış

·         * Özel hissetme arzusu

·        *  İstenilen boyut ve ebatlarda örülme imkanı

·         * Sağlıklı kıyafetler ve sağlıklı oyuncakların arayışı

* Toplumu bilinçli tüketime götürmekte ve sektörümüzü canlandırmaktadır.

Patik Modelleri ve Patik Fiyatları:

Kış aylarının en belirgin soğuklarında vücutta korunması gereken iki önemli uzuv; kulak ve ayaklardır. Öyle ki büyüklerimiz kış aylarında bere, atkı ve patik giymeden dolaşmazlardı. Peki modernize oluşumuzla birlikte sizce de korunmalar azalıp hastalanmalar artmadı mı?

Bere ve atkı dışarı çıkarken giyilse de, patik ev içerisinde dahi giyilebilen koruyucu bir örgü ürünüdür. Patik modelleri standart ve desenli olabilmektedir. Kalpli, taraftar renklerine bürünmüş, sade ve desenli olarak bir çok patik modellerini fiyatları ile birlikte kazananne örme giyimkategorimizde bulabilirsiniz.

Okuduğunuz için Teşekkür eder Keyifli alışverişler dileriz.


Anahtar Kelimeler:Örgü2019Modelleri