Close nav
close
Örgü Meditasyon

Örgü Meditasyon

Örgü Meditasyonu

Aslında çok basit bir etkinlik gibi düşünülen örgü örmek insan ruhuna ve vücuduna bir çok fayda sağlar. İlmek ilmek işlediğiniz bir kazak, atkı, bere... Elde ettiğiniz ürün ne olursa olsun sıcacık bir sonuca ulaşmış olmak insana büyük bir mutluluk ve huzur verir. Bu da çeşitli sporlarla yaptığımız tüm esneme hareketlerine,  nefes alıp vermelere eşdeğerdir. 
Örgü ürünleri örerken beyindeki hemen hemen bütün bölümler faaliyete geçer. Beyin bir çok yönde çalışır. Böylece insanı stresten uzaklaştırır. Sakinleştirir. Dikkatini toplamasına, hatta kalp atışının düzenlenmesine bile yardımcı olur. 
Beyin ne kadar çok çalışırsa o kadar sağlıklı olur. Bir yandan bir sonraki ilmeği nasıl atacağını düşünür. Bir yandan sıradaki ipin hangi renk olacağını. Bir yandan bir sonraki projesinde kullanacağı malzemeleri. Bu da beyninin hep canlı kalmasını sağlar. Dikkati hep güçlüdür. Daha az unutur. Daha çabuk kararlar verir ve tercihler yapar. 
Örgü  ören insanların ince ve kaba motorları da  sürekli çalışır. Böylece çeşitli kas ve kemik rahatsızlıklarına daha dirençli olur. 
Sonuç olarak basit bi atkı örmek bile insana büyük mutluluk, huzur, sağlık ve rahatlık verir. Hadi siz de alın bir ip bir tığ. Başlayın meditasyona ????

Anahtar Kelimeler:MeditasyonÖrgü